Click!
Top postatori
Admin
Numerograma descifrată Vote_lcapNumerograma descifrată Voting_barNumerograma descifrată Vote_rcap 
Elena200
Numerograma descifrată Vote_lcapNumerograma descifrată Voting_barNumerograma descifrată Vote_rcap 
TomaFlorentina

Horoscop
Parteneri

Check PageRank
TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi

Servicii Romania

Numerograma descifrată

In jos

Numerograma descifrată Empty Numerograma descifrată

Mesaj Scris de Admin Sam Feb 18, 2017 7:03 am

Numerograma este studiul cifrelor corespunzatoare literelor ce compun numele noastre, dar si al cifrelor datei noastre de nastere.

Credem despre noi ca suntem buni sau rai, frumosi sau urati, cruzi sau milosi, dar, oare suntem noi asa cum credem? Oamenii cred despre noi ca suntem plini de vointa sau lipsiti de ea, cred ca suntem muncitori sau lenesi, dar suntem noi, oare, asa cum ne vad oamenii?

Adevarul este undeva, la mijloc, si pentru a-l descoperi, este necesar sa ne cunoastem noi foarte bine. Nu intamplator, pe frontispiciul templului de la Delfi, era gravata traducerea latina a dictonului grec „Nosce te ipsum!”, imperativ care inseamna „Cunoaste-te pe tine insuti!”, iar asta nu-i o vorba-n vant… Si aici intervine, printre altele, numerologia, un instrument de autocunoastere exceptional, care poate sa dea un raspuns pentru scepticii care se intreaba „de ce sa apelez la numerologie” sau, de exemplu, ca mai jos…

Citeste tot articolul pe bit.ly 2lumEDm
Admin
Admin
Admin
Admin

Pesti
Data de inscriere : 06/08/2014

https://astroforum.forumz.ro

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum