Click!
Top postatori
Admin
Ce este aura ?  Vote_lcapCe este aura ?  Voting_barCe este aura ?  Vote_rcap 
Elena200
TomaFlorentina

Horoscop
Parteneri

Check PageRank
TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi

Servicii Romania

Ce este aura ?

In jos

Ce este aura ?  Empty Ce este aura ?

Mesaj Scris de Elena200 Joi Aug 07, 2014 9:54 am

Pe scurt, aura umană poate fi descrisă ca o radiaţie sau emisiune fină, eterică,înconjurând fiecare fiinţă umană. Aura are un diametru cuprins între 60 şi 100 cm, în jurul corpului.
Are formă ovoidă, ca un nor care înconjoară corpul pe o rază cuprinsăîntre 60 şi 100 cm. Această aură este denumită uneori, în termeni simpli, „atmosfera psihică” sau „atmosfera magnetică” a unei persoane.Un număr destul de mare de persoane pot să vadă această atmosferă sau aură, însensul conştiinţei psihice denumită în mod obişnuit „sentiment”, deşi termenul nu estefoarte clar. Majoritatea persoanelor sunt mai mult sau mai puţin conştiente de acel lucruimaterial din personalitatea altora care poate fi perceput sau simţit într-un fel limpede şiîn acelaşi timp neobişnuit în momentul când celelalte persoane sunt în apropiere sau chiar şi atunci când se află în afara câmpului nostru vizual. Aflându-ne în afara spaţiuluidelimitat de cele cinci simţuri, suntem în măsură să simţim că se întâmplă ceva straniusau misterios cu aceste sentimente de personalitate proiectată. Dar fiecare persoană, înadâncul sufletului, le percepe ca realităţi şi le recunoaşte efectul pe care îl au asupra propriilor impresii ce privesc persoanele de la care provin. Copiii mici şi chiar bebeluşii percep această influenţă şi reacţionează pozitiv sau negativ; relatările referitoare laexistenţa şi natura aurei umane nu se limitează la identificări ale simţurilor psihice la caream făcut referire. Foarte multă lume – mult mai mult decât se crede – are darul viziunii psihice mai mult sau mai puţin dezvoltat. Multe persoane au o astfel de putere foarte binedezvoltată, dar pe care nu le-o împărtăşesc şi cunoscuţilor, de teamă să nu cadă în ridicolsau să fie catalogaţi drept „ciudaţi”. Mai rar, acestor persoane li se alătură cele care auajuns la un nivel superior de iluminare, sunt înzestrate cu darul percepţiei sau pur şisimplu au dobândit clarviziune, iar puterile lor de percepţie psihică sunt la acelaşi nivelcu simţurile înnăscute ale individului obişnuit. Iar relatările acestor persoane, oricât dedepărtate în timp şi spaţiu ar fi ele, au căzut întotdeauna de acord asupra punctelor esenţiale ale fenomenului psihic, în special în ceea ce priveşte aura umană.În cazul persoanelor cu o putere foarte mare de clarviziune, fiecare fiinţă umanăeste văzută înconjurată de acea aură ovoidală, pe o rază cuprinsă între 60 şi 100 cm, maidensă şi mai compactă în zona de lângă corp, pentru a se rarefia treptat, devenind maivagă şi mai neclară pe măsură ce distanţa faţă de corp creşte. Prin percepţia psihică, auraeste văzută ca un nor luminos sau ca o flacără fosforescentă, pronunţată şi densă în jurulcentrului şi dobândind apoi contururi neclare înspre margini. De fapt, aşa cum toţiocultiştii instruiţi ştiu, aura se extinde mult mai mult decât o pot percepe cei mai buniclarvăzători, iar influenţa psihică a aurei este perceptibilă, de multe ori, la o distanţădestul de mare. Privită astfel, arată ca o flacără în planul fizic, se estompează treptat pânădevine neclară, razele sale prelungindu-se mult dincolo de câmpul vizual, aşa cum se poate demonstra cu ajutorul dispozitivelor chimice etc.Clarvăzătorul foarte bine pregătit vede aura umană în toate culorile spectrului,combinaţiile de culori variind la mai multe persoane şi schimbându-se constant în auraaceleiaşi persoane. Aceste culori reflectă stările mentale (în special cele emoţionale) ale persoanei în aura căreia se manifestă. Fiecare stare mentală are propria sa combinaţie,formată din cele câteva culori primare, care reprezintă stările mentale elementare. Dinmoment ce mintea este într-o continuă schimbare şi trece neîncetat prin alte stări psihice,acest lucru înseamnă că întotdeauna va exista o serie de corespondenţă între diverselestări şi culorile din aura umană. Culorile şi nuanţele aurei oferă un spectacolcaleidoscopic de o frumuseţe desăvârşită şi de o natură extrem de interesantă, aflată într-ocontinuă schimbare. Ocultistul luminat poate să vadă caracterul fiecăruia, precum şinatura gândurilor şi emoţiilor lui trecătoare, prin simpla studiere a jocului de culori din

aura individului. Ocultistul luminat va putea să citească în mintea şi în caracterulfiecăruia ca dintr-o carte deschisă, care urmează să fie studiată cu grijă şi cu chibzuinţă
Elena200
Elena200
Membru Sr.
Membru Sr.

Leu
Data de inscriere : 07/08/2014

Sus In jos

Ce este aura ?  Empty Re: Ce este aura ?

Mesaj Scris de Admin Joi Aug 07, 2014 10:00 am

Sunt oameni care pot vedea aura, mi-as fi dorit sa ma numar si eu printre aceia   Very Happy 
Admin
Admin
Admin
Admin

Pesti
Data de inscriere : 06/08/2014

https://astroforum.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Elena200 Joi Aug 07, 2014 10:04 am

Da  Wink sunt unele exercitii ca sa iti vezi propia aura dar cel mai bine e sa te nasti cu acest dar  Wink 
Elena200
Elena200
Membru Sr.
Membru Sr.

Leu
Data de inscriere : 07/08/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin Joi Aug 07, 2014 10:11 am

Nu e mai bine, cred ca este mai usor  Laughing 
Admin
Admin
Admin
Admin

Pesti
Data de inscriere : 06/08/2014

https://astroforum.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de TomaFlorentina Lun Dec 08, 2014 6:44 am

Cred ca e interesant sa vezi aura altor persoane dar cred ca si putin deprimant avand in vedere cat de agitati si stresati suntem in ziua de azi.

TomaFlorentina
Nou Venit
Nou Venit

Capricorn
Data de inscriere : 05/11/2014

http://www.pensie.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum